fbpx
akaz-akreditacija

Izbjeljivanje zuba

Izbjeljivanje zuba je proces uklanjanja raznih mrlja i diskoloracija sa površine zuba, a samim tim i boja zuba postaje više bijela. Izbjeljivanje zuba je veoma popularna procedura.

Izbjeljivanje zuba je jedina procedura u estetskoj stomatologiji koja Vam u samo jednoj posjeti poliklinici i dentalnom centru Bandić može priuštiti izvanredne rezultate.

Imati magičan osmijeh, lijep i prepoznatljiv, nije lako. Treba imati disciplinovan pristup, kada je u pitanju oralna higijena, hrana koja se konzumira te redovni odlasci kod stomatologa. Nekome, ipak, priroda nije dala zdrave zube, lijepog oblika i i boje. Međutim, to nije razlog za tugu i očajavanje. Izbjeljivanje zuba je danas jako dostupan proces, koji može učiniti da zubi sa diskoloracijom, poprime jednake boje i izgledaju kao da ste glumac/ca sa filmskog platna.

Lasersko izbjeljivanje zuba

Lasersko izbjeljivanje zuba je stomatološka procedura koja odmah nakon tretmana daje rezultate. Poslije laserskog izbjeljivanja zuba Vaše uzbuđenje kao i zadovoljstvo zbog novog osmjeha su biti iznenađujuće veliki! 

Ova tehnika laserskog izbjeljivanja zuba podrazumijeva aplikaciju gela za izbjeljivanje na zube pri čemu se koriste izbjeljivači visoke koncentracije u strogo kontrolisanim uslovima, sa zaštitom mehkih tkiva i aktivacijom gela laserskom zrakom.

Djelovanjem laserskog snopa svjetlosti dolazi do ubrzane reakcije vodonik-peroksida u gelu za izbjeljivanje, pri čemu otpušteni kiseonik prodire u površinski sloj zuba i vrši proces izbjeljivanja. Promjene nastaju mnogo brže, a krajnji rezultat je do čak pet ili šest nijansi svjetlija boja.

Rezultat izbjeljivanja može trajati, u prosjeku, do tri godine. Međutim, to će se razlikovati od osobe do osobe. Manje je vjerovatno da će se svjetlija nijansa zuba zadržati tako dugo ako previše pušite, konzumirate proizvode koji mogu obojiti zube (crno vino, curry začin, kafa). Pitajte naš stomatološki tim DOC Bandić za mišljenje pre nego što se odlučite za izbjeljivanje.

Kao neželjene pojave prilkom izbjeljivanja zuba treba navesti prolaznu osjetljivost zuba na hladnoću koja se javlja kod oko 50% pacijenata. U tim slučajevima se savjetuje pacijentu smanjenje učestalosti nošenja aplikacionog tray-a (umjesto svaku noć, koristiti svaku drugu noć), smanjenje koncentracije gela za izbjeljivanje i tretiranje zuba preparatima koji smanjuju osjetljivost zuba. Ova pojava je uvijek prolaznog karaktera.

bs_BABosnian